Schedule





Thu 24th Jul
12:00am-11:59pm Big Brother USA Big Brother USA
Big Brother Feed 2
Big Brother Feed 3
Big Brother Feed 4
Big Brother TV Show
BB USA Alternate
1:00am-11:59pm Gold Patrol (Program Recording) Gold Patrol
9:00am-1:00pm Commonwealth Games BBC 1
9:00am-10:00pm Commonwealth Games Whoop 1
11:30am-2:30pm Golf: Senior Open Championship SkySports 4
12:00pm-4:45pm Cycling: Tour de France Stage 18 Whoop 4 Whoop 5
Eurosports
1:00pm-1:45pm Commonwealth Games BBC 2
1:15pm-9:15pm Raceday from Bath, Yarmouth, Doncaster, Wolverhampton, Leopardstown and Limerick Whoop 8
1:30pm-5:00pm Racing from Sandown Park Whoop 7
1:30pm-10:00pm Richard McTear Trial Richard McTear Trial
McTear Trial
Richard McTear on Trial
McTear on Trial
1:45pm-6:00pm Commonwealth Games BBC 1
2:00pm-10:00pm Laurence Lovette Trial Laurence Lovette Trial
2:00pm-10:00pm Orange County Bond Court Hearings Florida 9th Judical Court
2:30pm-4:30pm Broward Bond Court Hearings Broward Court Hearings
2:30pm-4:30pm The UEFA Europa League: Hapoel Be'er Sheva vs RNK Split Whoop 10
2:30pm-4:00pm European Tour Golf: Russian Open SkySports 4
4:00pm-7:00pm Golf: Senior Open Championship SkySports 4
4:00pm-7:00pm Friendly Match: Juventus vs FK Kuban Krasnodar Whoop 20
6:00pm-7:00pm UEFA Women's U19 Championship: Norway vs Spain Eurosports 2
5:00pm-7:00pm The UEFA Europa League: FK Krasnodar vs Sillamae Kalev Whoop 10
5:00pm-7:00pm The UEFA Europa League: Inter Baku vs Elfsborg Whoop 11
5:00pm-7:00pm The UEFA Europa League: FK Haugesund vs FK Sarajevo Whoop 12
5:30pm-7:30pm Friendly Match: Udinese Calcio vs Dinamo Moscow Whoop 21
6:00pm-7:00pm Commonwealth Games BBC 2
6:00pm-8:00pm The UEFA Europa League: Slovan Liberec vs MFK Kosice Whoop 16
6:00pm-8:00pm The UEFA Europa League: Esbjerg fB vs Kairat Almaty Whoop 17
6:00pm-8:00pm The UEFA Europa League: FC Zimbru Chrisinau vs CSKA Sofia Whoop 18
6:00pm-8:00pm The UEFA Europa League: Flamurtari Vlore vs Petrolul Ploiesti Whoop 22
6:00pm-8:00pm The UEFA Europa League: SV Scholz Grodig vs Cukaricki Whoop 19
6:00pm-8:00pm The UEFA Europa League: Hapoel Tel Aviv vs Astana Whoop 13
6:00pm-8:00pm The UEFA Europa League: Chikhura Sachkhere vs Bursaspor Whoop 14
6:00pm-9:30pm T20 Blast Cricket: Middlesex Panthers vs Surrey SkySports 2
6:30pm-8:30pm Broward Bond Court Hearings Broward Court Hearings
6:30pm-8:30pm Brevard County Jail Court Hearings Brevard Jail Hearings
6:30pm-8:30pm The UEFA Europa League: FC Groningen vs Aberdeen Whoop 15
7:00pm-7:30pm RHS Flower Show: Tatton Park BBC 2
7:00pm-7:30pm Emmerdale ITV 1
7:00pm-7:55pm Police Interceptors Channel 5
7:00pm-9:00pm The UEFA Europa League: Sligo Rovers vs Rosenborg Whoop 12
7:00pm-10:00pm Commonwealth Games BBC 1
7:00pm-10:30pm Darts: World Matchplay SkySports 1
7:30pm-8:00pm EastEnders BBC 2
7:30pm-8:00pm Tonight: Is Britain Christian ITV 1
7:30pm-9:30pm The UEFA Europa League: Diosgyori VTK vs Litex Lovech Whoop 20
7:30pm-9:30pm The UEFA Europa League: Ferencvaros vs HNK Rijeka Whoop 21
7:30pm-9:30pm The UEFA Europa League: Luka Koper vs Neftchi Baku Whoop 11
7:30pm-10:15pm Super League Rugby: Hull FC vs Castleford Tigers SkySports 3
8:00pm-8:30pm Emmerdale ITV 1
8:00pm-9:00pm Natural World: Penguin Post Office BBC 2
8:00pm-9:00pm Amazing Spaces: Shed of the Year Channel 4
8:00pm-9:00pm Blackmarket Brits: Undercover Sting Channel 5
8:00pm-10:00pm The UEFA Europa League: SKN St Polten vs Botev Plovdiv Whoop 19
8:30pm-9:00pm Harbour Lives ITV 1
9:00pm-10:00pm The Honourable Woman BBC 2
9:00pm-10:00pm Documentary: Diamond Geezers and Gold Dealers ITV 1
9:00pm-10:00pm Embarrassing Bodies Channel 4
9:00pm-10:00pm Autopsy: Michael Hutchence The Last Hours Channel 5
9:00pm-12:00am PGA Tour Golf: Canadian Open SkySports 4
10:00pm-10:30pm Commonwealth Games BBC 2
10:00pm-11:00pm Big Brother: Power Trip Channel 5
10:00pm-11:05pm The Secret Life of Students Channel 4
10:40pm-11:40pm Tonight at the Games: Commonwealth Games Highlights BBC 1
10:40pm-11:40pm Benidorm ITV 1
11:00pm-12:00am Big Brother's Bit On The Side Channel 5
11:05pm-12:10am Child Genius Channel 4
11:20pm-12:20am The Fifteen Billion Pound Railway BBC 2
11:40pm-11:55pm Commonwealth Games Sportsday BBC 1

Fri 25th Jul
12:00am-11:59pm Big Brother USA Big Brother USA
Big Brother Feed 2
Big Brother Feed 3
Big Brother Feed 4
Big Brother TV Show
BB USA Alternate
12:50am-4:30am Caribbean T20 Cricket: Trinidad and Tobago Red Steel vs Guyana Amazon Warriors Whoop 9 BT Sports1
1:00am-3:00am Friendly Match: AC Milan vs Olympiakos Piraeus SkySports 1 Whoop 21
1:00am-4:00am Athletics: IAAF World Junior Championships Whoop 34
1:30am-3:30am Basketball: Peru vs Venezuela Whoop 2
2:00am-3:00am HLN After Dark HLN News
2:00am-4:00am Wrestling: TNA Impact Whoop 1
2:00am-5:00am CFL: Edmonton Eskimos vs Calgary Stampeders Whoop 17
3:00am-5:00am USA MLS: Real Salt Lake vs Montreal Impact Whoop 18
3:00am-5:30am WNBA: Seattle Storm vs New York Liberty Whoop 20
3:30am-5:30am WNBA: Los Angeles Sparks vs Phoenix Mercury Whoop 19
9:00am-7:00pm Commonwealth Games Whoop 1
8:45am-11:00am Formula 1: Hungarian Grand Prix (Practice 1) SkySports F1 Whoop 2
Whoop 3 Whoop 4
Whoop 5
9:00am-1:00pm Commonwealth Games BBC 1
10:30am-12:30pm Friendly Match: Adelaide United vs Malaga CF Whoop 6
10:40am-12:40pm Australian NRL: Brisbane Broncos vs Melbourne Storm Whoop 11
10:40am-12:40pm Australian NRL: Newcastle Knights Knight vs Sydney Roosters Whoop 12
11:30am-2:30pm Golf: Senior Open Championship SkySports 4
11:40am-2:40pm Australian Rules Football: West Coast Eagles vs Richmond Tigers Whoop 10
12:45pm-2:50pm Formula 1: Hungarian Grand Prix (Practice 2) SkySports F1 Whoop 2
Whoop 3 Whoop 4
Whoop 5
1:00pm-1:45pm Commonwealth Games BBC 2
1:00pm-3:00pm Beach Soccer: Japan vs USA Whoop 11
1:15pm-9:30pm Racing from Uttoxeter, Chepstow, Down Royal and Wexford Whoop 8
1:15pm-4:45pm Cycling: Tour de France Whoop 6 Eurosports
1:30pm-4:30pm Broward Bond Court Hearings Broward Court Hearings
1:30pm-5:30pm Racing from Ascot and Thirsk Whoop 7
1:30pm-10:00pm Richard McTear Trial Richard McTear Trial
McTear Trial
Richard McTear on Trial
McTear on Trial
1:45pm-6:00pm Commonwealth Games BBC 1
2:00pm-6:00pm Tennis: Swiss Open Gstaad Eurosports 2
2:00pm-10:00pm Laurence Lovette Trial Laurence Lovette Trial
2:00pm-10:00pm Orange County Bond Court Hearings Florida 9th Judical Court
2:30pm-4:30pm Beach Soccer: Hungary vs Portugal Whoop 11
4:00pm-7:00pm Golf: Senior Open Championship SkySports 4
4:30pm-6:30pm Romanian Liga 1: CS Concordia Chiajna vs FC Astra Giurgiu Whoop 24
5:00pm-7:00pm Polish Ekstraklasa: Belchatow vs Korona Kielce Whoop 12
5:00pm-7:00pm UEFA U19 Championship: Israel vs Hungary Whoop 4
5:00pm-7:00pm UEFA U19 Championship: Austria vs Portugal Whoop 5
5:00pm-7:00pm Czech Gambrinus Liga: Bohemians 1905 vs Sparta Prague Whoop 22
5:00pm-9:00pm T20 Blast Cricket: Yorkshire Vikings vs Nottinghamshire Outlaws SkySports 2
5:30pm-9:00pm Racing from York and Newmarket Whoop 7
5:30pm-7:30pm Friendly Match: Eintracht Braunschweig vs Sevilla Whoop 9
5:30pm-7:30pm Danish Superligaen: Vestsjelland vs Ob Odense Whoop 21
5:30pm-7:30pm Austrian 1. Liga: Horn vs SV Mattersburg Whoop 15
5:30pm-7:30pm Austrian 1. Liga: LASK Linz vs TSV Hartberg Whoop 16
5:30pm-7:30pm Austrian 1. Liga: Liefering vs FAC Team Fur Wien Whoop 17
5:30pm-7:30pm Austrian 1. Liga: FC Wacker Innsbruck vs SC Austria Lustenau Whoop 18
5:30pm-7:30pm Austrian 1. Liga: Simulcast Whoop 19
6:00pm-7:00pm Commonwealth Games BBC 2
6:00pm-7:00pm UEFA U19 Championship: Israel vs Hungary Eurosports 2
6:00pm-8:00pm Hungarian NB I: Nyiregyhaza Spartacus vs Debreceni VSC Whoop 20
6:20pm-8:20pm Swedish Superettan: Oster vs Angelholm Whoop 11
6:30pm-8:30pm Broward Bond Court Hearings Broward Court Hearings
6:30pm-8:30pm Brevard County Jail Court Hearings Brevard Jail Hearings
6:30pm-8:30pm Slovakian Super Liga: Senica vs Zilina Whoop 24
6:30pm-9:30pm Friendly Match: FC Porto vs Barcelona Whoop 25
7:00pm-7:30pm RHS Flower Show: Tatton Park BBC 2
7:00pm-7:30pm Emmerdale ITV 1
7:00pm-7:55pm Documentary: The Lost Ship Channel 5
7:00pm-9:00pm UEFA U19 Championship: Germany vs Ukraine Whoop 4 Eurosports
7:00pm-10:00pm Commonwealth Games BBC 1
7:00pm-10:30pm Darts: World Matchplay SkySports 1
7:15pm-9:15pm Croatian League: Lokomotiva Zagreb vs Dinamo Zagreb Whoop 23
7:30pm-8:00pm Coronation Street ITV 1
7:30pm-9:30pm Polish Ekstraklasa: Lechia Gdansk vs Podbeskidzie Whoop 12
7:30pm-9:30pm Belgium Jupiler League: Standard Liege vs Sporting Charleroi Whoop 14
7:30pm-10:15pm Super League Rugby: Salford Red Devils vs Leeds Rhinos SkySports 3
8:00pm-8:30pm EastEnders BBC 2
8:00pm-8:30pm The Cruise Ship ITV 1
8:00pm-9:00pm The Million Pound Drop Channel 4
8:00pm-9:00pm Documentary: On Yorkshire Buses Channel 5
8:00pm-10:00pm Irish Airtricity League: Bohemians vs Cork City Whoop 13
8:30pm-9:00pm Gardeners World BBC 1
9:00pm-10:00pm Doc Martin ITV 1
9:00pm-10:00pm Alan Carr: Chatty Man Summer Special Channel 4
8:30pm-9:00pm Coronation Street ITV 1
8:50pm-12:30am Caribbean T20 Cricket: Barbados Tridents vs Antigua Hawksbills Whoop 9 BT Sports1
9:00pm-10:00pm The Secret History of Our Streets BBC 2
9:00pm-10:35pm Big Brother: Live Eviction Channel 5
9:00pm-12:00am PGA Tour Golf: Canadian Open SkySports 4
9:00pm-12:00am CAF Champions League: Zamalek vs Mazembe Whoop 2
10:00pm-10:35pm Friday Night Dinner Channel 4
10:00pm-12:00am Copa Argentina: Gimnasia vs Argentinos Juniors Whoop 3
10:00pm-12:00am Wrestling: WWE Late Night Smackdown SkySports 2
10:35pm-11:05pm Alan Carr: Chatty Man Summer Special Channel 4
10:35pm-11:30pm Big Brother's Bit On The Side Channel 5
10:40pm-11:40pm Tonight at the Games: Commonwealth Games Highlights BBC 1
11:05pm-11:55pm Virtually Famous Channel 4
11:30pm-12:15am Stand By Your Man Channel 5
11:40pm-11:55pm Commonwealth Games Sportsday BBC 1

Live Streams by Category